СПРИЯННЯ ПРИ ВІДКРИТТІ РАХУНКУ КОМПАНІЇ В ФІНАНСОВИХ УСТАНОВАХ

Необхідне повідомлення правового характеру:

Відмова від відповідальності

Жодна інформація, викладена в інтернет-вітальні Company Express Group, не повинна інтерпретуватися як заклик, пропозиція або рекомендація придбати або запропонувати будь-які послуги у сфері інвестицій або банківської справи або укласти будь-яку іншу угоду. Описані на цих інтернет-сторінках продукти та послуги можуть бути недоступні жителям деяких країн. Для отримання більш детальної інформації про обмеження продажів, пов’язаних з відповідною послугою, прохання зв’язатися з представником Company Express Group.

Вельми часто клієнти Company Express Group при реєстрації компанії потребують безпосереднього сприяння при відкритті корпоративних, трастових, особистих та інвестиційних рахунків в будь-якій конвертованій валюті у фінансових інститутах. Company Express Group встановила тісні робочі взаємини з безліччю міжнародних фінансових інститутів і банків і, при необхідності, може надати таке сприяння.

Рахунки в зарубіжних банках

Компанія, якщо вона веде активну господарську діяльність, не може існувати без банківського рахунку. Поряд з юридичною адресою це другий основний реквізит будь-якої компанії. Відкриття рахунку – найважливіший етап в існуванні компанії і до нього необхідно підійти з усією відповідальністю.

В першу чергу слід звернути увагу на вимоги законодавства до юридичних і фізичних осіб, резидентів і нерезидентів тієї країни, в банку якої планується відкрити рахунок. Важливо знати і про взаємини між країною розташування банку та офшорною юрисдикцією, де зареєстрована компанія.

Необхідно взяти до уваги наступне:

 • Критерії вибору банку
 • Основні типи банківських рахунків
 • Вимоги банків до клієнтів

Критерії вибору банку

Залежно від цілей створення і специфіки діяльності компанії існують певні пріоритети у виборі банку. Основні критерії при виборі банку наступні:

 • політична стабільність і економічна стійкість країни перебування;
 • міжнародний авторитет і надійність банку;
 • прийнятний ступінь державного контролю над банківськими операціями;
 • профіль банку та специфіка передбачуваних операцій за рахунком;
 • розмір мінімального депозиту;
 • вартість обслуговування;
 • лінійка банківських послуг, що надаються клієнтам;
 • якість дистанційного обслуговування клієнтів;
 • можливість відкриття карткового рахунку та отримання кредитних карт;
 • відсотки по поточних і депозитних рахунках;
 • наявність інвестиційних програм і доступність участі в них;
 • місце розташування банку та його територіальних відділень.

В специфіку діяльності компанії може входити ряд особливостей відповідно до яких підбирається та чи інша банківська послуга.

Часті перерахування по торговим або іншим комерційним операціям.

Критерії – точність і оперативність здійснюваних банком перерахувань, а також зручність керування рахунком; необхідність у працюючій системі дистанційного керування рахунком (INTERNET-BANKING).

Розміщення тимчасово вільних коштів на певний період часу.

Критерії – інвестиційний і кредитний рейтинги банку, стійкість і надійність, репутація і авторитет, медійний фон, розмір відсотків, що нараховуються по депозиту.

Інвестиційна діяльність та брокерські рахунки

Розглянути відкриття в банку інвестиційного рахунку, або рахунку в інвестиційному банку, який професійно зможе розмістити кошти клієнта на міжнародних фінансових ринках, для одержання більш високого доходу в порівнянні з відсотками, що нараховуються за звичайним банківським депозитом.

Розглянути відкриття торгового рахунку в брокерській компанії для самостійного управління грошовими ресурсами.

Основні типи банківських рахунків

Поточний рахунок (current account) служить для здійснення поточних розрахунків і зберігання грошових коштів, які можуть бути легко зняті з рахунку. Всі операції по рахунку проводяться в межах фактичної наявності коштів, тобто кредитового залишку. На даний залишок по такому рахунку можуть нараховуватися символічні відсотки. До поточного рахунку може бути випущена чекова книжка або дебетові картки.

Картковий рахунок (card account) – банківський рахунок, яким клієнт банку розпоряджається за допомогою картки. Заборгованість по картковому рахунку зазвичай погашається з поточного рахунку.

Депозитний рахунок (fixed deposit account) – рахунок для тимчасового зберігання вільних коштів, за які банк нараховує відсотки. Розрізняють строковий депозитний рахунок, на якому гроші повинні безперервно зберігатися протягом певного мінімального терміну, і рахунок до запитання, з якого можна в будь-який момент зняти кошти.

Інвестиційний рахунок (investment account). Дозволяє отримати інвестору доступ до цілого спектру фінансових інструментів, включаючи акції, облігації, зарубіжні банківські депозити, пайові та індексні фонди, дорогоцінні метали і т. Д.

Приватний інвестиційний рахунок (private banking account) відкривається в спеціалізованому відділенні банку або навіть в спеціалізованому банку, що займається довгостроковим залученням і розміщенням приватних інвестицій. За рахунком може бути отриманий дохід, так само як і збиток.

Операційний інвестиційний рахунок (brokerage account, investment account) призначений для поточних операцій з купівлі та продажу цінних паперів через певного брокера. Відкривається в брокерській компанії або в банку, що надає брокерські послуги на фондовому, грошовому, борговому, валютному та інших ринках.

Вимоги банків до клієнтів

Події 11 вересня 2001 року в США привели до зміни порядку відкриття рахунків у світових банках. Банківське правило «Знай свого клієнта» діє повсюди, що продиктовано боротьбою з тероризмом і «відмиванням» грошей через корпоративні та особисті рахунки клієнтів.

Кошти, отримані в результаті обігу наркотиків, незаконної торгівлі зброєю, міжнародної торгівлі людьми, беззастережно визнаються «брудними» у всіх країнах.

В рамках боротьби з відмиванням грошей практично всі країни, включаючи більшість офшорних юрисдикцій, прийняли відповідні закони і розробили методики, яким слідують фінансові інститути, юристи, корпоративні агенти та інші учасники ринку.

Як правило, для відкриття банківського рахунку потрібно надати наступні документи:

Документ, що засвідчує особу і громадянство розпорядників рахунку (власників, директорів, інших осіб, що діють за дорученням). Зазвичай, достатньо копій паспортів із зразками підписів їхніх власників, а також протоколу про призначення директорів. Всі документи повинні бути завірені нотаріусом.

Апостильовані копії основних документів компанії (статут, меморандум, свідоцтво про реєстрацію).

Рекомендації фінансових установ і банків, в яких відкриті рахунки компанії, або партнерів компанії, адресовані невизначеному колу осіб (“To Whom It May Concern”), або діючі контракти і виставлені рахунки.

Документи, що підтверджують адресу місця проживання директорів, власників і осіб, що діють за дорученням, наприклад, телефонні рахунки або рахунки за комунальні послуги, виписані на адресу даної особи.

Документ у вільній формі, який вказує на рід діяльності, торгові операції, географію діяльності компанії, для якої відкривається даний рахунок.

Не виключений випадок, коли банк може зажадати надати оригінали статутних документів, запитати додаткову інформацію, а також призначити співбесіду представнику компанії.

Тривалість процедури відкриття рахунку може скласти від одного робочого дня до 1 місяця в залежності від вимог законодавства країни, в якій банк знаходиться, а також від внутрішнього регламенту банку.

ccСПРИЯННЯ ПРИ ВІДКРИТТІ РАХУНКУ КОМПАНІЇ В ФІНАНСОВИХ УСТАНОВАХ